Szengri kłajla!!!
Miałam nie pisać, ale moja klasa zrobiła mi dziś niespodziankę. Oto co czekało od rana w klasie
A teraz jakie to języki – był i chiński, i koreański, i japoński, i wietnamski, i tajski i francuski, i angielski i nawet polski w wersji google translate , bo mam taką właśnie klasę międzynarodową i wyposażoną w szybki dostęp do internetu via wynalazek z jabłuszkiem
No i moja klasa wraz z nauczycielką w tle … Aż mi się miło zrobiło…. Kurcze, drugie urodziny na Tajwanie, a pierwsze w takiej wesołej atmosferze i międzynarodowym towarzystwie
PS. Dwa krzakulce w lewym górnym rogu to moje imię w tutejszej wersji
Do wyboru mamy – Chiny, Korea, Japonia, Tajlandia, Wietnam, USA, Francja. Polskę reprezentuję ja, więc bez niepodzianek
PS’ Masz na imię Magda?
Napiszę, za ok tydzień ale chcę żeby moi koledzy wiedzieli jak och oceniają – Bo dla mnie ich narodowość jest w większości oczywista (jak nie widzę od razu, wystarczy posłuchać tego jak mówią po angielsku lub chińsku), natomiast szczególnie Azjaci są ciekawi odbioru swojej osoby w zachodnich oczach.
Po prostu – moi znajomi często pytają czy wyglądają na: (niepotrzebne skreślić) Chińczyka/Taja/Japończyka/Koreańczyka/Wietnamczyka/Kambodżanina/Amerykanina etc. Zwłaszcza tutejsi (studiujący ze mną) Azjaci mają regularnego hopla na tym punkcie, więc z przyjemnością dostarczę im informacji, jak są odbierani przez białasów.
Natomiast już produkty wyprodukowane w ich krajach, można różnicować pod względem jakości. Na zachodzie inaczej postrzega się marki japońskie, albo pochodzące z tzw.: Tygrysów Azjatyckich, a co innego chińskie podróbki. No chyba, że kontrola jakości jest firmowa, a produkty sygnowane są oryginalnym znakiem.
Jednocześnie dziwne jest dla mnie, że proponujesz czytelnikowi, aby operował w sferze stereotypów, a kolejnym swoim atykułem wskazujesz, że one są jednak krzywdzące.
Japończyk dajmy na to zrobi dobry motor, Koreańczyk tv, a Chińczyk dobrze to skopiuje.
2. Dziewczyna koło niego również w paski – Tajlandia (ładna nienagannie)
3. Laska w bluzce z zielonym napisem – Japonia (bardzo ładna)
4. Ciemnoskóry kolega – Wietnam
5. Chłopak w okularach z czarnymi grubymi oprawkami – Chiny (chociaż koszulka z francją może być wskazówką – ja w nim widze mimo to Chińczyka).
6. Dziewczyna w niebieskiej bluzie – Wietnam
7. Koleżka w bordowej koszuli – Korea
8. Chłopak pod literkami „IR” – Francja