środa, 16 kwietnia 2014

Konkurs przedwielkanocny!

O tym, że lubię samoloty, nie muszę chyba nikomu przypominać? W Radomiu poznałam sporo nowych ludzi, zwyczajowo z lotniczego i okołolotniczego swiatka. Ostatnio na FB dostałam kilka próśb o głosowanie na rozmaite kandydatury w związku z plebiscytem Lotnicze Orły na portalu lotniczapolska.pl. A że osób było kilka - to stwierdziłam, że sama nie poradzę sobie z tematem - i poproszę Was, moich Czytelników o pomoc...

Najpierw maszerujemy na stronę


i patrzymy na wielką tabelę, która nic nam nie mówi :D więc wykazuję się refleksem i wsakzuję "preferowanych" kandydatów. Przy czym jak wam się facjata na zdjęciu nie podoba, można głosować inaczej, przecież nie będę gonić i razić prądem za niesubordynację i brak dyscypliny partyjnej.

Patrzymy na zakładki - i co tam mamy? Ano od góry lecąc
- Aeroklub Roku. Tu, ponieważ mój lokalny Aeroklub Krakowski nie został nominowany - namawiam do oddawania głosów na sąsiedzki Aeroklub Nowy Targ, którego pilota imieniem Romek miałam okazję sfotografować na pokazach w Krakowie podczas takiej sytuacji, zwanej mijanką. Serdecznie pozdrawiam!
fot. Sławek Radwan, w konkursie nie bierze udziału
Panowie minęli się na grubość lakieru, publika wzdychała, wszyscy przeżyli i bili brawa :D

Ewentualnie, można dopieścić głosem Aeroklub Ziemi Lubuskiej - czyli w skrócie Grupę Akrobacyjną "Żelazny". 
Górą zdjęcia z netu, dołem moje własne
Tak, o tych Żelaznych chodzi, co kręcą akrobację w samolotach spiętych łańcuchami, i te pe, i te de.

Zakładka Człowiek Roku, wybieramy Lotnictwo Wojskowe (>>KLIK<<) i głosujemy na kapitana Marka Kwiatka, dzieki któremu osoby cywilne mogą czasem zajrzeć na lotnisku w Łasku i sfotografować z bliska F16, bo pan kapitan rozumie, że cywil z aparatem to niekoniecznie wróg numer 1 lotnictwa wojskowego. O takie zdjęcie dzięki panu kapitanowo powstało:
fot. M.Kraków-Okine, freespotter.com
Klaskać, gwizdać z zachwytu i głosować. Kontrkandydatów siłą rzeczy brak.

Kobieta Roku... Tu mam potężny dylemat, bo najchętniej głosowałabym na wszystkie panie, w jakikolwiek sposób realizujące się w zmaskulinizowanym światku lotniczym. Ale namawiam do oddania głosu na Paulinę Różyło - czyli pilotkę oblatywaczkę. To znaczy taką panią, która wsiada do samolotu co jeszcze nie latał - i sprawdza czy poleci.
W następnych podpunktach nie mam wiele do powiedzenia, więc odpuszczam sugestie i dopuszczam wolność wyboru, żeby nie było, że demokracji brak. Ale...

Koniec wieńczy dzieło, a przedostatnia zakładka -  czyli Fotograf Lotniczy/Spotter Roku jest dla mnie najważniejszym punktem programu. Kandydatów mam dwóch - Małgorzatę Kraków-Okine oraz Tadeusza Brodalkę. I ciężki zgryz.
Oboje poznałam podczas pikników/pokazów lotniczych, oboje zwrócili się do mnie z prośbą o poparcie w plebiscycie i na tą dwójkę głosuję oraz namawiam wszystkich do oddania głosu. Gosia jest jedyną sensowną kobietą w spotterskim światku, ma spory dorobek zdjęć lotniczych i nie tylko, służy radą i pomocą (oraz lekką szyderą z mojego aparatu, cóż - przyjmuję na klatę). Gosia jako pierwsza napisała z zapytaniem, czy bym jej nie wspomogła, bo miało miejsce kilka niemiłych incydentów, gdzie ta bardziej skretyniała część braci spottersko-fotograficzno lotniczej np prezentowała jej... pokrywki od słoików - że do garów babo, a nie do aparatu... 
W związku z tym miło by było lekko utrzeć zadartych nosów co poniektórym osobnikom.
Kilka zdjęć Gosi - więcej można wyszukać w internecie na własną rękę (a jest co oglądać...)
fot. M.Kraków-Okine
Co do Tadeusza - fotografowanie jest jego hobby a nie źródłem utrzymania. Na swoich zdjęciach Tadeusz uwiecznia bliższe mi geograficznie miejsca - wiele zdjęć przedstawia lotnicze wydarzenia z małopolski i Krakowa. Na tle reszty poznanych przeze mnie "młodych wilczków i starych wyjadaczy spotterskich"  - Tadeusza wyróżnia nienaganna kultura prowadzenia dialogu i komentowania właśnie rozgrywających się akrobacji/pokazów. Zatem, jeżeli feinizm nie jest twoim konikiem - głosuj na Tadeusza! Kilka zdjęć Tadeusza - tu, reszta w galeriach interentowych (dla zainteresowanych):
fot. Tadeusz Brodalka

Głosować można codziennie, do 27.04. Zatem - zapraszam do klikania :D Codziennie! Na dobry początek dnia!

1 komentarz:

  1. Masz dużo ciekawych znajomych. Podziwiam ludzi biorących ster i odpowiedzialność za własne życie we własne ręce. Pozdrawiam i życzę wspaniałych świąt! :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...