środa, 4 lutego 2015

Katastrofa lotnicza TransAsia w Tajpej

Dziś około 11 czasu miejscowego, a 4 nad ranem w Polsce doszło do kolejnej katastrofy lotniczej na Tajwanie.

Samolot linii TransAsia lecący z Tajpej na wyspy Kinmen wkrótce po starcie stracił kontakt z wieżą, zahaczył o most nad rzeką Keelung i wylądował w na szczęście dla pasażerów płytkiej wodzie. Pilot do ostatniej chwili próbował -według naocznych świadków - poderwać maszynę.
Cały czas trwa akcja wydobywcza i zabezpieczanie miejsca wypadku, a media donoszą o co najmniej 8 ofiarach śmiertelnych oraz wielu rannych i osobach w szoku, przewiezionych do lokalnych szpitali. Na pokładzie było 53 pasażerów i 5 członków załogi.

Zdjęcie z kamery samochodowej, która zarejestrowała moment wypadku. Widoczny w przodzie samochód to taksówka, którą samolot zahaczył skrzydłem przy upadku.


Jest to drugi wypadek linii Trans Asia, z udziałem tego samego typu samolotu - turbośmigłowego ATR -72. W wakacje doszło do katastrofy podczas lądowania w ciężkich warunkach pogodowych (tuż po przejściu tajfunu Matmo) na lotnisku Magong na wyspach Penghu. Wówczas zgineła wiekszość pasażerów (w tym dwójka francuskich studentów i znany tajwański rzeźbiarz Yeh Keng-chuang) i 5 osób znajdujących się w domach, w które uderzył samolot.

Link do wiadomości po angielsku - http://www.usatoday.com/story/news/world/2015/02/03/taipei-plane-crash/22836309/

1 komentarz:

  1. Przy okazji tego wydarzenia naszła mnie taka refleksja, że kiedyś dowiedzielibyśmy się o tym czytając notatkę prasową, ewentualnie słuchając wywiadu z naocznym świadkiem. Teraz, w epoce smartfonów i wszechobecnych kamerek, oglądamy relację nagraną w momencie wypadku, jak byśmy odtwarzali fragment filmu sensacyjnego. Patrząc na to trudno uwierzyć, że to działo się na prawdę, a samolocie byli ludzie, którym pozostało kilka sekund życia...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...